• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

фриленс

  1. Е

    Како да плаќам данок како фриленсер во 2020

    Здраво, јас се регистрирав на форумов бидејќи сакам да прашам дали некој знае да ми објасни како како функционира со данок за фриленсери и remote работници. Имам многу прашања, и искрено не знам од каде да почнам. Нема никакви информации на нет (барем колку што јас можам да видам), а и не сум...
На врв Дно