Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

freesync

 1. Продавам НОВ, неотпакуван 28" BenQ EL2870U 4K UHD

  Продавам НОВ, неотпакуван 28" BenQ EL2870U 4K UHD

  Продавам НОВ, неотпакуван, 28" монитор BenQ EL2870U 4K UHD, 1ms, 2xHDMI, DP, Speakers, FreeSync - Има овдешна гаранција 36 месеци
 2. Gilfoyle

  Nvidia почнува со поддршка на Freesync монитори

  Пред неколку часа Nvidia објави дека од 15ти јануари започнува тестирање на сите монитори што имаат VRR преку Vesa Displayport Adaptive-sync protocol тие што ги поминуваат тестовите ќе бидат означени како G-SYNC Compatible и автоматски ќе бидат enabled. G-SYNC Compatible ќе ги идентификува...
На врв Дно