• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

free stock

  1. l1d0v1c

    Листа на сајтови кои нудат free stock photos

    За сите оние кои се веб или графички дизајнери, stock фотографиите се доста потребни. Дали било за изработка на банер, постер, брошури, веб страни, landing pages, итн. stock фотографиите наоѓаат огромна примена. Многу од нас во минатото го користеа чичко google за фотографијата која ни била...
На врв Дно