Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

fps

 1. The_Red_Owl

  GTA IV Low FPS?

  Значи вака ја земав играва убрзо на г2а за стим со тоа шо видов дека пред некоe си време праеле рокстар као упдејт на играта за да има подобар супорт на нов хардвер и такви некои глупости се сеќам ја играв кракната пред некои 7-8 години на дуалкор е5500 4гб рам и хд3870 и немаше мука на хај со...
 2. M

  Problem so League of Legends FPS drops Pomosh!

  Igram LoL ja igrav na windows 7, 8.1 sea i na 10ka i koa ke pocnam so gejmot imam 180+ fps i so tek na vreme dur igram koa ke se spawnat kripci mi pagja na 110-130 i na kraj pagja duri i do 85 e neznam zaso e ova sea ke recete ako imas 60+ fps mozes komontno da igras ubavo ali pak ne e toa toa...
На врв Дно