• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

фотоапарат

 1. bobipp

  Проценка Фотоапарат Nikon L120 + додатна опрема

  Имам еден фотоапарат Nikon L120 (+ додатна опрема) кој повеќе од година дена стои некористен (купен пред 5 год), но може добро да му дојде на некој почетник во фотографијата или ентузијаст кој би сакал да има класичен дигитален фотоапарат за домашна употреба. Пакетот содржи: 1. Фотоапарат...
 2. JensenInterceptor

  Како и од каде да направам добра фотка од Скопје?

  Имам една стара рамка за слики. Па си викам да испечатам некоја моја фотографија од градов и да ја врамам. Имам обичен фотоапарат, 10 мегапиксели. Не ме занима квалитетот, бидејќи знам дека ќе јадете бурек со тоа телефоните и тоа колку им се моќни камерите :oh::oh::oh: Меѓутоа не сум...
 3. J

  Ноќна фотографија (long exposure, Light trails)

  Сте имале ли некакво искуство со ноќна фотографија, lightrails, кои операции се потребни за ноќна фотографија со долга експозиција или light painting (фарбање со светлина). Ова е една од моите фотографии која е фотографирана кога помина автомобил со вклучени задни светла, доколку немаше толку...
 4. TATA_MATA

  Дигитални фотоапарати/камери -oпшта дискусија, препораки, мислења...

  На оваа тема би сакал да дискутираме за дигиталните фотоапарати/камери. Не бев во план да купам ваква камера/фотоапарат заради тоа што и мобилниот ми брка работа но оваа понуда ми изгледа премногу добро за парите. Се работи за Action Camera на Xiaomi, (подбрендот им се вика Yi), инспирирана e...
На врв Дно