• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

fliper video igri arkadna igra

 1. loris

  Проценка Arcade old school ретро тетрис

  Одамна го поседувам чудово има оригинал руски тетрис. Ако има стручни лица за проценка, па потоа да оди на продажба. Слики подолу https://imagizer.imageshack.com/img922/7433/TxXlH2.jpg https://imagizer.imageshack.com/img923/8046/2Uu8gK.jpg https://imagizer.imageshack.com/img922/1094/Dfx6xV.jpg...
 2. A

  Bartop Arcade Machine ...ili Fliperi

  Zdravo, pred nekolku meseci pocnav so izrabotka na bartop fliperi so povekje retro arkadni video igri (bartop arcade machine) pa sakav nekako na forumov da pobaram sovet kako da formiram cena ili mislenje kolku bi vredele kaj nas (vo stranstvo gi ima dosta i mozam taka da ja odredam cenata, ama...
На врв Дно