• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

флеш

 1. Garfield'

  Апдејт на Биос лаптоп Асус 900ha

  Здраво другари,како можам да го апдејтувам биосот на лаптопчето Асус 900HA,бидејќи биосот е многу стар уште одкако е купен не е менен. И не преознава хардискови. Пробав на усб со дос,стигнувам на дос,ја пишам командата ја нема,дали некој знае што треба да направам,како можам да го направам...
 2. S

  УСБ мемориски уреди / картички

  Земав УСБ SanDisk Ultra 32gb. Пробав да префрам филм 2-3 гб и 1/3 од податоците ги префрла со скоро 40мб/с и нагло паќа на 12 мб/с и тера до крај така. Префрлам од ссд, така да не е до него. Нормално е да се дешава, да го враќам или?
На врв Дно