Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

flash

 1. Avid

  Adobe Flash

  Здраво, Како што веќе повеќето веројатно знаете, Флешов ќе умре до крајов на годинава. Не сум сигурен што тоа значи, дали Adobe нема да пуштаат апдејти или и прелистувачиве ќе го скинат. Нејсе, она што мене ме интересира е, дали Adobe Flash е лош за безбедност сам по себе? Односно, што е...
 2. Oktar

  Продадено Yongnuo YN-622C II HSS + TTL Wireless Flash Trigger 1/8000 For Canon

  Го продавам комплетот од два тригери, модел којшто е споменат во насловот, а се продаваат како дел од акцијата "Брус Врилис ја распродава покуќнината јер нема нови делови од Умри Машки, нема ни приходи, а скуп је живот фраерски". Тригерите се сочувани 12/10, користени се малку, ги купив кога...
 3. BlackOuttheWoRlD

  Tablet флешување на 75% прекинува не го наоѓа

  Здраво другари ми дадоа еден таблет да направам,вака сега таблетот не се уклучува само на боотлоп прави на логото и не мрда,пробав да го флешнам стигна до 75% се рестартира отиде на рековерј и врти,а на компјутерот ми пишува дека го најде нехтбоок усб го препозна но за флешување сопре на 75%,па...
 4. L

  Кој сервиси од Скопје прават рефлеш на графичка карта?

  Поздрав, кој сервиси од Скопје прават рефлеш на графичката карта? Фала однапред.
 5. Garfield'

  Проблем не прима firmware wiko k300

  Здраво Има еден телефон wiko k300. При уклучување само оди на fastboot и толку не сака recoverу да се укличи. Пробанo да се флешива преку мтк sp flash tool. Таман го прочита усб-то пак го снема и пак исто чита го не го чита,значи прекинива на download при црвеното пнење на мтк sp flash tool. Е...
 6. S

  УСБ мемориски уреди / картички

  Земав УСБ SanDisk Ultra 32gb. Пробав да префрам филм 2-3 гб и 1/3 од податоците ги префрла со скоро 40мб/с и нагло паќа на 12 мб/с и тера до крај така. Префрлам од ссд, така да не е до него. Нормално е да се дешава, да го враќам или?
 7. spiritBreaker

  Флешување на Xiaomi Redmi Note 3 pro

  Здраво дечки, Барам некој кој е доволно искусен во флешување, сакам да ми флешува Cyanogen 14 / Lineage како и да се вика на телефонот наведен од насловот. Кој е расположен, нека ми пише пп, заедно со колку време би било потребно и колку би ме коштало (воедно и после флешувањето да биде...
 8. Lokvan

  Туторијал Средување на фејк USB flash драјв

  За добар дел од вас ова се познати работи, но за почетници мислам дека ќе биде корисно да го пренесам неодамнешново искуство. Неодамна нарачав 64GB USB flash драјв кој по тестирање се покажа дека е неисправен или поточно „преправен“ да изгледа дека има капацитет од 64GB. Тестирање со H2testw...
На врв Дно