Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

firmware

 1. Pej4o

  Xiaomi Mi WiFi Router ALL Firmware (Padavan/OpenWRT)

  Помош,Подршка,Флешување,firmware и др...
 2. Garfield'

  Проблем не прима firmware wiko k300

  Здраво Има еден телефон wiko k300. При уклучување само оди на fastboot и толку не сака recoverу да се укличи. Пробанo да се флешива преку мтк sp flash tool. Таман го прочита усб-то пак го снема и пак исто чита го не го чита,значи прекинива на download при црвеното пнење на мтк sp flash tool. Е...
 3. Garfield'

  Заглавен во Google Account Frp Blackview s6

  Здраво пред некој ден само што се направи фабрички рестарт на телот. Blackview s6 и бара google acc. но овој аккаунт беше користен од друг и сега не се знае. Дали може некако да се избрише оваа frp на blackview s6 ? Барав и firmware за да го флешнам зада се избрише frp-то,но ненајдов ни е еден...
 4. Garfield'

  Појачување на рутерTp-link

  Здраво Зошто нема tomato Firmware за tp-link? И дали може да сменам firmware на еден рутер Tp-link Mr3420 v2.2? Пробано е но несака да се смени,како се мени верзијата на рутерот или дали може да се едитира во чипот за да прима? И каде може во скопје да му стават повеќе рам и меморија на чип?
 5. Kamikaza_t

  Firmware za Speedport W503V typ A

  Zdravo, moze li nekoj da pomogne kade mozam da simnam firmware za Speedport ruterite na Telekom W503V typA. Sakam da go koristam kako AP mi kazaa deka DD-WRT umale za niv ama nemozam da najdam... Pozdrav
 6. DrMTR

  Флешување на Padavan Firmware на Xiaomi Wifi Mini AC рутер

  Здраво дечки. Пошо некои изразија желба, да го флешуваат нивните Xiaomi Wifi mini рутери, си реков да склопам еден туторијал како да го направат истото на нивните рутери. 1. Најпрвин, потребно е да го превземете Developer Firmware од страната на Xiaomi тука. Потребно е да се флешува со...
На врв Дно