Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

fifa 2022

  1. ContentBot

    Дали куп технологија ќе го направи подобро светско фудбалско првенство во Катар?

    Полуавтоматско повикување на офсајд, проширена реалност, генерирана графика, куп сензори се дел од првенството во Катар. Дел од технологија е присутна исклучиво за посетителите на натпреварите во живо. Најинтересните моменти се прикажуваат на мониторите, но наместо како снимка, гледачите можат...
На врв Дно