• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

fhd

 1. KalEl

  Проценка HP 250 G5

  Продавам HP 250 G5, кога го купив беше со најкиот процесор I5 6200U, дури после долго време извади ја со i7, Вака освен што истурив сок на кејпадот и покрај што реагирав најбрзо што можев и потрошив незнам колку алкохол тастатурата не проработе освен кога е мокра од алкохол кје пише некоја...
 2. VerGer

  Продадено Монитор Самсунг S27E390H 27" IPS FHD

  27" FHD PLS монитор сочуван без никакви оштетувања по екранот/постољето, без лоши (заглавени/умрени) пиксели. Црн со висок сјај и транспарентна плава опшивка околу панелот и постољето. Вграденa опција за ноќен режим на слика (топли бои), Eye Saver сертифициран (ниски емисии на плаво светло)...
На врв Дно