• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

fake

 1. Глупав

  Avast! Antivirus АРАМИИ

  Да почнам со ширење на приказната од тука па натаму... Купена беше лиценца некаде Април 2019 со траење до 2021 година, и така јас си скенирам мислам дека има некое значење... Кога вчера вечер ми стасува нотификација од банка дека Avast ми наплаќа 50$ на нeкакво (всушност никакво) купување на...
 2. Lokvan

  Туторијал Средување на фејк USB flash драјв

  За добар дел од вас ова се познати работи, но за почетници мислам дека ќе биде корисно да го пренесам неодамнешново искуство. Неодамна нарачав 64GB USB flash драјв кој по тестирање се покажа дека е неисправен или поточно „преправен“ да изгледа дека има капацитет од 64GB. Тестирање со H2testw...
На врв Дно