• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

explorer.exe

  1. DACIA123

    Големо употреба на рам меморија со explorer.exe

    Ај некој нека помогни.. Напраив формат на лаптопот и се си е воред, но некако explorer.exe ми зема многу од РАМ.. Крева и до 1.3 гб, и целосно го замрзнува windowsot.. Помош/решение?
На врв Дно