• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

explorer

  1. Avid

    ES File Explorer безбедносни пропусти

    Неколку експерти за безбедност пронајдоа безбедносни пропусти во ES File Explorer, апликација што има 100 милиони симнувања на Play Store. Едниот пропуст дозволува напаѓач што е поврзан на истата мрежа со вас да ви влезе во телефонот и да си инсталира апликации, да види информации итн. Другиот...
На врв Дно