• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

exam

  1. Garfield'

    ПСИХОЛОШКИ ТЕСТОВИ -IQ

    Здраво другари. Се извиувам можеби не за тука оваа тема но сакам да прашам,ме интересира нешто. Во факултет на финки има IQ Test,дали е тешко,дали може да даде некој пример од некаде? и уште нешто да прашав,мојот другар има трема,сака да провери психо-тестовите за воен рок. (Ако имал некој...
На врв Дно