Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

evga

 1. ASUS StriX RX580 8GB & EVGA RTX2060 Super 8GB

  ASUS StriX RX580 8GB & EVGA RTX2060 Super 8GB

  Се продаваат следниве две графички, во одлична состојба се без гаранција: ASUS ROG-STRIX RX580 8GB = 10500 den EVGA GFORCE RTX 2060 SUPER 8GB = 19500 den
 2. Skorp

  Продадено Продавам EVGA 650 GQ, 80+ GOLD

  Ќе ве молам за проценка на PSU EVGA 650 GQ, 80+ GOLD со гаранција до 27.07.2023 во Нексио. Напојувањето си работи најнормално, користено е во компјутер исклучиво за гејмање и го менувам поради апгрејд. Доаѓа со оригиналната кутија, додатоци и кабли.
 3. spiritBreaker

  Cooler Master v850 или EVGA Supernova g2 850W?

  Дечки, кое напојување да го земам, Cooler Master -от или EVGA? На мак пазар го нема EVGA, но сепак можам многу лесно да го набавам преку другар од друга земја. И двете се 850 ватни. Благодарам
На врв Дно