• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

eth

 1. ContentBot

  Која ќе биде цената на Bitcoin и Etherium во март, 2022?

  Која ќе биде цената на Bitcoin (BTC) и Etherium (ETH) на 15-ти март, 2022 година? Зошто го мислите тоа? Напомена: Шпекулативна тема, сите ставови во темата а и општо на ИТ форум не треба да се земат како совет за инвестирање или купување/продавање на крипто-валути.
 2. Miki98

  Профит и Потрошувачка на струја од Мининг Ригови

  Здраво Оваа тема ја отварам со цел да знаеме дали вреди сеуште копањето тоест колку може гарфичка да ископаa и потрошat струјаа и датрае важноста на графиката,еве една слика со две графиќки
 3. Roxas

  RTX 2060 Ventus 6GB исплатливост за ETH

  Имам подолго време веќе 2060, немам време за гејминг како порано па се мислам да ја пуштам да копа по цели денови и онака не сум дома. Проблемот е што сум дрво за пресметка на струја, хаш рејт и што уште не. Барам да дознаам колку би можел да извадам месечно и колку би била потрошувачката за...
 4. Garfield'

  Купувам одредна сума на BTC и ETH за во payeer wallet

  Здраво ит другари Купувам одредена сума на btc и eth, за во payeer account,доколку има некој може да ми пише,нема карго...за кои треба ќе дадам лично кеш во готово. Благодарам однапред.
На врв Дно