Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

етериум

 1. ContentBot

  Сè што треба да знаете за спојувањето на Ethereum (The Merge)

  Замислете одите во продавница да си купите чоколадо и гледате дека има ново пакување на вашиот омилен бренд, со подобар вкус, екстра лешници, сменет изглед, и помалку калории? На кратко и најилустративно, вака би се опишала промената на Ethereum во Ethereum 2.0. Зошто се менува Ethereum (ETH)...
 2. ContentBot

  Промените во Ethereum мрежата (можеби) доаѓаат во август, копачите со нови правила на игра

  Падот на крипто-берзата последниве неколку недели без сомневање е болна реалност за сите кои инвестирале во криптовалутите или во опрема за копање, а највеќе ги боли оние кои влегле во изминатите неколку месеци кога пазарот беше во подем. Намалувањето на вредноста на криптовалутите на еден или...
 3. ContentBot

  Која ќе биде цената на Bitcoin и Etherium во март, 2022?

  Која ќе биде цената на Bitcoin (BTC) и Etherium (ETH) на 15-ти март, 2022 година? Зошто го мислите тоа? Напомена: Шпекулативна тема, сите ставови во темата а и општо на ИТ форум не треба да се земат како совет за инвестирање или купување/продавање на крипто-валути.
На врв Дно