Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

еспорт

 1. ContentBot

  Е-спортот официјално е препознаен како спорт во Македонија

  По повеќе од 17 години работа, Македонската еспорт федерација конечно може да се пофали дека успеа да го додаде еспортот на официјалната листа на спортови во Македонија. Од денес Агенцијата за млади и спорт на официјалната листа на спортови во Македонија го додаде и е-спортот. Повеќе @...
 2. ContentBot

  Македонска Eспорт Aсоциjација - МЕСА и Донирај Компјутер - Борче Стаменов организираат онлајн турнир

  =AZWDa7nAxg__b6R7eV-STo4ATSkrP4swe-Vdq9jj6437TOsCPfb9OPxxlXaIrxDHRPOI7gJMacgyFguRCX4dNW3J9dwSO5bcy3yyrs38OMjTfe4ndfXbeFV4u4X5RIrN-rH0K5C1c1H_fbqY4dFTeTngm0Qsph37rgzohd_IVOwzSu94g1ejfMejIKiljHLIQjmQxxUiIL8lov-UK8_13VvZa5SvBRyvsmG31Waiv8ifuw&tn=kK-R']Македонска Eспорт Aсоциjација - МЕСА и...
На врв Дно