• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

endava

  1. D

    Endava во Македонија

    Србија ги повлече субвенциите за Endava по реакциите на ИТ заедницата Повеќе на темата @ https://www.it.mk/srbija-gi-povleche-subventsiite-za-endava-po-reaktsiite-na-zaednitsata/ Endava во Македонија За потсетување, британската компанија Endava е присутна со свои канцеларии во Македонија од...
На врв Дно