• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

emacs

  1. kstojanovski

    Vim или Emacs

    Кој едитор користите? Прашањето го поставувам затоа што колегита често го поставуваат ова прашање мислејќи дека сите програмери користат еден од овие два едитора. Со Vim сум работел меѓутоа не го користам често па затоа не би рекол дека сум Vim корисник.
На врв Дно