• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

electricity

 1. Roxas

  RJ45 на продужни кабли

  Дали некој има поголемо познавање од мене во оваа сфера и да ми објасни дали е добро да се поврзат два такви кабли со тоа што на еден ке влага кабел од модемот во него и преку инсталацијата да добијам сигнал на другиот крај од куќата? Склопив компјутер и треба да си пуштам кабел сега некои 10...
 2. steelseries

  EMI/Dirty Electricity и неговото влијание во вашите Домови.

  Оваа тема ја започнувам бидејќи прочитав пост од @krema која е вистинита и жалосна дека, ЕВН наплаќа лажни суми, инфраструктурата им е катастрофална, а и влијанието од нивниот квалитет и сврзаност. Како и дали воопшто се браните од вакви бранови кои што се штетни за човечкото(животинското)...
На врв Дно