• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

eksterno kuciste

  1. busav0408

    Екстерни куќишта за HDD 3,5" SATA и АТА

    Имам потреба од екстерно куќиште кое подржува 2 различни HDD 3,5" ATA i SATA (според сликите). Во продавниците кои се најзастапени имаат само за 2,5". Може информација каде може да се најде кај нас или да нарачувам преку интернет
На врв Дно