• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

екстерен

 1. Banjifiko

  Продавам екстерни 2.5'' дискови

  Продавам 3 екстерни 2.5'' дискови: 1. HGST (generic enclosure USB 3.0) 1TB - 1.500 денари 2. WDC (generic enclosure USB 3.0) 500GB - 1.000 денари 3. Verbatim USB 3.0 - 500GB - 1.000 денари Не праќам по карго и слично (поради актуелната ситуација)
 2. JasSum

  Проценка Apacer AP320GAC202R - екстерен HDD 320GB

  Дискот се користи како бекап скоро 10 години, на принцип, бекапирање еднаш годишно (првите години беше на неколку месеци). Има гумирана заштита (грда, но паметно решение), користи мини усб кабел (доаѓа во комплет со кабелот), работи на USB 2 стандард (не чита и запишува над 30мб/с). Дискот...
На врв Дно