• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

eigrp

  1. philldm

    Cisco конфигурација

    Здраво. Ми треба помош околу EIGRP. Работам на два 1900 рутери поврзани со кросовер кабел. Adjacency се формира без проблем, gateway-ите ги пингам и од самите рутери и од компјутерите поврзани на двата рутери. Проблем имам со пингањето на компјутерите помеѓу себе, т.е. не се пингаат (Request...
На врв Дно