• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

educational

 1. Garfield'

  ПСИХОЛОШКИ ТЕСТОВИ -IQ

  Здраво другари. Се извиувам можеби не за тука оваа тема но сакам да прашам,ме интересира нешто. Во факултет на финки има IQ Test,дали е тешко,дали може да даде некој пример од некаде? и уште нешто да прашав,мојот другар има трема,сака да провери психо-тестовите за воен рок. (Ако имал некој...
 2. crypto_hacker4e

  Веб платформа за едукација

  Здраво, Сакам да ви презентирам едукативна веб платформа наменета за веб програмери и развивачи на софтверски решенија - https://www.livecoding.tv/. Можете да се регистрирате или да се најавите прекy еден од социјалните медиуми. Содржините се бесплатни, а голем дел од членовите се развивачи...
На врв Дно