• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

editor

  1. Глупав

    Препорака за размислување за Едитор software

    би ги замолил Front-End developer-ите да дадат предлог намена HTML, CSS, JavaScript, Brackets, и NotePad++ се надвор од опција не оти ми се покажаа ко не-сериозни, туку друга им е намената... основни потребни елементи се разбира прецизна идентификација, означување со бои, модуларност, па и...
На врв Дно