Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

echo

  1. kirev

    Amazon гаџети - Echo Dot, Alexa, AWS IotT, Dash, ...

    Guys, има некаде да се купи Echo Dot во близина? Ако се нарачува, ем е голем шипингот, ем треба да се чека... Или дали имате некакво искусто со hack/преправка на RPi во уред со иста функционалност како и Echo Dot? (Alexa плус skills се многу добра работа :) Reverb.ai не врши работа зашто мора...
На врв Дно