• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

easy2boot

  1. G4M3R

    Туторијал Како да направите multiboot USB 101 (Еasy2Boot)

    Од претходната тема, еве еден туторијал од мене како да направите multiboot да поддржува различни оперативни системи и rescue cd-a. Aлатката која јас ја користам е Yumi Easy2Boot. После многу неуспешни обиди со Yumi и ред други tool-ови, оваа излезе како најдобра варијанта бидејќи дозволува...
На врв Дно