Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

е-спорт

  1. ContentBot

    Е-спортот официјално е препознаен како спорт во Македонија

    По повеќе од 17 години работа, Македонската еспорт федерација конечно може да се пофали дека успеа да го додаде еспортот на официјалната листа на спортови во Македонија. Од денес Агенцијата за млади и спорт на официјалната листа на спортови во Македонија го додаде и е-спортот. Повеќе @...
На врв Дно