• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

двоен дисплеј

  1. NecrotoX

    ZTE Axon M - Првиот телефон со двоен дисплеј

    Телефонот Axon M на ZTE е првиот телефон на преклопување кој има 2 дислпеја. Екраните се со големина од по 5.2 инчи и се во FHD резолуција. Oстанатите спецификации се Snapdragon 821, 4 GB рам, и батерија од 3180mAh. Целосните спецификации како и повеќе за уредот може да погледнете на...
На врв Дно