• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

dvd

 1. BlackOuttheWoRlD

  Предлог на добар двд режач

  Здраво другари Ми треба предлог за добар двд режач за снимање на цдта двд и обични (Да работи секогаш да е брз за снимање и читање околу 200-300 цдета за режање) Сата или иде да биде,до колку некој има што не му треба може да ми пиша пп и за цена... Благодарам однапред
 2. rippermkd

  Проценка dvd writer

  изваден е од ХаПе елитЕ заради надградба со ссд и додавање на ХаДеДе кеди, можеби еднаш искористен кога од ХаПе инсталираа прозорец :) ако може проценка, ако ми се допадне проценката, може на продажба, ако не, понудете слим сата ту сата адаптер.
 3. BlackOuttheWoRlD

  DVD-RW BD-Blu-Ray не реже цд-та

  Здраво другари Ми треба помош,мојот режач-двд е блурај и несака ни да реже цдиња двд или од 25 гига цдиња,до што е проблемот,а ги чита цдињата,ми кажува дека e изрежено финиш а ништо од тоа,пак си е празно цдето. Пред 1 година неми правеше вака што му стана на двд-то? Ми кажуваат некои алкохол...
 4. BlackOuttheWoRlD

  Windows 7 или 10 имаа ли купено некој?

  Здраво другари Дали имате купено windows лицензиран,без пиратски кракови.. Мене ми треба виндовс 7 64 битен,доколку некој го имаа купено,може да ми го позајме? Или пак виндовс 10 64 битен,без разлика на виндовсот оргиналниот купен,нема да биде копиран од моја страна или уплоадиран,може да си...
На врв Дно