• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

duolingo

  1. Enquito

    Duolingo - Македонски јазик

    Ја отворам оваа тема поттикнат од брзото растење на апликацијата Duolingo, инаку за тие што не знаат ова претставува најголема бесплатна алатка за учење јазици, се вратив сега пред неколку дена на апликацијата, после подолга пауза па видов дека додале многу јазици меѓу кои Свахили и Клингонски...
На врв Дно