• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

dualsense

  1. V

    Продадено DualShock 3 (PlayStation 3) контролери/џојстици

    Главата цркна, останаа рачките. Имаат wireless функционалност, со bluetooth dongle може да се користат и на компјутер, секако со соодветен софтвер. Доаѓаат со каблиња за полнење (не се сликнати). Дефектите се гледаат на сликите, горе доле очекувани работи после нормална употреба. View...
На врв Дно