Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

dsr

  1. gokica

    Виртуелнo поголема резолуција-DSR и VSR

    Сите искусни корисници на форумов знаат за скејлинг, Nvidia DSR (Dynamic Super Resolution) и AMD VSR (Virtual Super Resolution). Но сакав оваа тема да ја отворам за помалку упатените кои не се сретнале со оваа проблематика и не им се познати можностите. Не сум истражил дали интел има...
На врв Дно