• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

drivers

 1. JensenInterceptor

  Не можам да најдам драјвери за графичка, тачпад и слично - Леново Идеапад Ес 340

  Кај да најдам графички драјвер за Леново Идеапад Ес 340? Многу ми е светол екранот. Бев на тој сајтот laptops and netbooks :: ideapad s series netbooks :: s340 14iwl - DE Симнав тоа драјверот, ми дава грешка „The installation package is not supported by this processor type“... Знаете сајт...
 2. Garfield'

  Ubuntu проблем со инсталирање на софтер и драјвер

  здраво на сите Ми треба помош имам инсталирано убунту 14.04 lts,сакам да инсталирам мозила фирефох понова верзија,ја симнувам и одам да ја инсталирам преку Gdebi package installer несака,ни google chrome несака пробав и преку терминал се.. Друг проблем ми фалат драјверите за графичката и...
На врв Дно