Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

drawing

 1. XPPen Artist 16 Pro - таблет/екран за цртање

  XPPen Artist 16 Pro - таблет/екран за цртање

  Поздрав, Го огласувам таблетов за цртање XPPen Artist 16 Pro, го земав за мене таму 2018/19 пред да почне коронава, ич не го користев и на крај си земав пак Intuos. Со него доаѓаат сите додатоци скоро како нови со се кутија, само ракавицата не е ставена бидејќи ми се скина од користење.
 2. cogscape

  reMarkable 2 таблет

  https://remarkable.com/store/remarkable-2 Пред извесно време го открив таблетов и на прв па и втор поглед многу ми се допадна како алатка за работа и студирање. Цените се солени, особено за во Европа, а во Македонија воопшто и нема достава за жал. За многу од способностите потребен е месечна...
На врв Дно