Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

драјвери

 1. Picolo

  Туторијал Инсталација / Конфигурација за графика на Федора 31 (Nvidia)

  Туторијал за инсталирање nvidia gup и сетиранје конфигурација за примарна графика. Инсталација : Драјверите за вашата графичка мозе да ги најдете на линков.(OS Linux_64) Отворете Shell и искуцкајте : chmod +x /path/to/NVIDIA-Linux-*.run Shell : reboot Инсталација (dependencies) : Shell ...
 2. Garfield'

  Ubuntu проблем со инсталирање на софтер и драјвер

  здраво на сите Ми треба помош имам инсталирано убунту 14.04 lts,сакам да инсталирам мозила фирефох понова верзија,ја симнувам и одам да ја инсталирам преку Gdebi package installer несака,ни google chrome несака пробав и преку терминал се.. Друг проблем ми фалат драјверите за графичката и...
 3. dddragan

  Детектирање на звучна карта и драјвери

  Не успеав да најдам генерална тема за драјвери, па морав вака. Имам еден проблем, на компјутерот дома сменив од Windows 7 на Windows 10, се пројде како што треба, освен звукот. Во Device Manager стои ова: Пробав update driver, disable/enable, uninstall, не може да најде драјвер за ова. Има...
 4. Avid

  Зошто мора да излезе нов драјвер кога излага нова игра?

  Зошто кога излегуваат нови игри, AMD и NVIDIA се тие кои треба да извадат нов драјвер, или game ready драјвер за некој нов AAA наслов? Зошто едноставно компанијата што ја прави играта не ја прави да работи како што треба на последниот официјален драјвер од AMD/NVIDIA? Сега излезе нова Deus Ex и...
На врв Дно