• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

драјв

  1. Lokvan

    Туторијал Средување на фејк USB flash драјв

    За добар дел од вас ова се познати работи, но за почетници мислам дека ќе биде корисно да го пренесам неодамнешново искуство. Неодамна нарачав 64GB USB flash драјв кој по тестирање се покажа дека е неисправен или поточно „преправен“ да изгледа дека има капацитет од 64GB. Тестирање со H2testw...
На врв Дно