• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

домени

  1. bilokoj

    Предлог за регистар за домени (европски)

    Потребен ми е предлог за регистар кој нуди европски домени. Потребни ми е да купам неколку домени .bg .rs .si .de Исто ме интересира дали некој знае за Косово дали ќе се има .ks / .rks домени?
На врв Дно