• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

dollar to euro

  1. DonFrozex

    Дискусија за вредноста на Доларот ( $ -> € )

    На форумов кај што добар дел од членовите се фриленсери, маркетери, е-бизнисмени или било која друга варијанта од која заработуваме $$$, верувам би било во интерес да имаме тема на која што ќе можеме да дискутираме за моменталната вредност на доларот. Доларот се смета како глобална валута...
На врв Дно