• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

документи

  1. hemicharot

    Превод на голем документ

    Здраво на сите, само на кратко, и можеби е малку глупаво прашање, но сепак морам да прашам - како да преведам голем документ (200+ страни, или 100 000+ зборови) за бесплатно. Треба да го преведам од англиски на македонски, но не ми треба да е професионално преведен. Дури е и океј како google...
На врв Дно