• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

docker

  1. JensenInterceptor

    Како да изградам инфраструктура на компјутери со користење на бесплатни ДевОпс алатки и дали може?

    Имам домашна за правење. Треба да напишам документација за проект кој треба да го испрограмирам. Меѓутоа пречката е што истиот тој проект треба да го покажам пред учителот кој го ми води предметот. Иако можам се да истуркам на еден компјутер, мојот нискобуџетен лаптоп, сепак не е тоа целта на...
На врв Дно