• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

џоистик

  1. Luxell

    Телефонот како Андроид џоистик,како!?

    Како можам да го искористам телефонот со андроид ос како џоистик за играње на игри на андроид бокс?
На врв Дно