• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

диск

 1. Banjifiko

  Продавам екстерни 2.5'' дискови

  Продавам 3 екстерни 2.5'' дискови: 1. HGST (generic enclosure USB 3.0) 1TB - 1.500 денари 2. WDC (generic enclosure USB 3.0) 500GB - 1.000 денари 3. Verbatim USB 3.0 - 500GB - 1.000 денари Не праќам по карго и слично (поради актуелната ситуација)
 2. Rikimaru

  Сѐ за Solid State Drive дискови ажурирано од NewMaxx

  Здраво другари, Бидејќи на форумов недостига една сѐопфатна тема за SSD дискови и сѐ поврзано со нив како датабаза на постоечки дискови, деконструкција на диск и начин на функционирање, типови на ССД дискови, софтвери за бенчмарк и тестирање, водич за купување, итн, сакав да напишам една таква...
 3. -={K-O-R-U-N}=-

  Проценка PSU, Ram, MB, SSD

  Имам по неколку парчиња од следниве делови, неотпакувани, со по 2 години гаранција: Матични: Gigabyte H110-D3A Gigabyte B250-Fintech MSI H270 PC MATE Biostar TB250-BTC Напојувања: EVGA SuperaNOVA G3 1000W EVGA SuperNOVA 1000 G1+ EVGA 1000GQ Chieftec GPS-1250C Рам: TeamGROUP Elite DDR4 2133...
На врв Дно