Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

discord

  1. ContentBot

    Официјален IT.mk Discord сервер

    Од денеска стартуван е официјален IT.mk сервер на Discord со цел дополнителна дружба и поактивни дискусии, како и активирање на дополнителен канал примарно користен од Gen Z. Серверот е структириран во повеќе канали (генерален ИТ чет, денешни ИТ новости, прашања и одговори и сл...) и споделува...
На врв Дно