Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

directx 12

  1. gokica

    DirectX 12-првите игри

    Мислам дека имаше некоја тема околу ова претходно и ако ја најдам ќе ја спојам. А се извинувам ако ми промакнале информации во темите за АМД, Нвидиа или Виндовс 10. Во меѓувреме веќе може да се видат првите чекори од страна на производителите на игри. Според википедиа игри кои се излезени или...
На врв Дно