• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

dimm

  1. nikigo

    Продадено Рам мемории ddr3 - so-dimm, dimm, GPU

    Се продаваат две плочки рам: 1. ELPIDA DDR3 SO-DIMM 2GB Memory Ram PC3-10600S-9-10-F1 - 300денари 2. Patriot Signature DDR3 Module Desktop Memory PSD32G13332 (Green)- 400денари 3. MSI NVIDIA GeForce® 210 - 1000 денари
На врв Дно