• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

dfp

  1. Garfield'

    Експерти за монетизирање вебстрана каде ги има во МК?(Dfp и Adsense)

    Здраво ит другари. Да не дискутирам монгу,сакам да прашам дали има експерт кој ги знае овие работи и работи со нив (DFP и Адсенсе)? Доколку има некој овде,ќе ми треба за неколку месеци да го оправи сајтот што сакам да има од него реклами од DFP и Adsense. Или има некоја финта или во меѓувреме...
На врв Дно