• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

девелопер

  1. NecrotoX

    Unreal Engine 5

    Конечно после демото од минатата година, излезе и првиот early access билд и е веќе достапен за симнување. Во оваа тема постирајте видеа и сè останато во врска со Unreal Engine 5 кој се очекува официјално да излезе на почетокот на 2022.
На врв Дно